Strona główna Edukacja prawna
EDUKACJA PRAWNA PDF Drukuj artykuł

Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie zaprasza na spotkania organizowane w Sądzie Rejonowym w Olsztynie, które obejmują możliwość udziału w rozprawie sądowej w charakterze publiczności, zwiedzanie budynku sądu (sale rozpraw, czytelnia akt, Przyjazny Pokój Przesłuchań oraz inne komórki obsługujące interesantów) połączone z informacjami na temat struktury sądownictwa.


Placówki szkolne mogą zgłaszać swoje zainteresowanie pismem kierowanym do Prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie, drogą pocztową na adres Sądu Rejonowego w Olsztynie ul. Dąbrowszczaków 44, 10-543 Olsztyn, tel. 89 5230 137/240  lub drogą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

wniosek

Odpowiedź, co do daty i charakteru spotkania zostanie przesłany Państwu na wskazany adres do korespondencji/adres e-mail lub telefonicznie.

Z uwagi na szczególny charakter urzędu, jakim jest Sąd, należy przestrzegać w budynku określonych zasad, tj. zachować powagę i spokój, a w trakcie rozpraw bezwzględnie zachować ciszę i wyłączyć lub wyciszyć telefon komórkowy. Zakazane jest także korzystanie w czasie rozprawy z urządzeń technicznych, czy informatycznych.

Ponadto obowiązuje zakaz wnoszenia jakichkolwiek niebezpiecznych narzędzi do Sądu, a wszystkie osoby wchodzące do budynku podlegają kontroli bezpieczeństwa.

 

Więcej informacji https://www.edukacjaprawna.gov.pl/


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.
 

Czy chcesz wypełnić ankietę satysfakcji klienta ??.

Tak Nie