Strona główna
Wideokonferencje PDF Drukuj artykuł

Wideokonferencje

Sąd Rejonowy w Olsztynie dysponuje zestawem do przeprowadzania wideokonferencji gwarantującym łącznie poufność i integralność przekazywania obrazu i dźwięku na odległość, umożliwiającymi m.in. przesłuchiwanie stron, biegłych oraz świadków w trybie art. 235 § 2 k.p.c. lub art. 177 § 1a k.p.k.

Wideokonferencję w Sądzie Rejonowym w Olsztynie przeprowadza się w piątki.

W celu sprawdzenia czy środki techniczne umożliwiają połączenie wideokonferencyjne należy w pierwszej kolejności kontaktować się z Kierownikiem  Oddziału Informatycznego Sądu Rejonowego w Olsztynie p. Tadeuszem Czarneckim e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  tel. 89 5230-260.

W przypadku gdy połączenie może zostać zrealizowane wówczas należy skontaktować się z Oddziałem Administracyjnym Sądu Rejonowego w Olsztynie tel. 89 5230-137/240 e-mail:   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w celu zarezerwowania terminu i ustalenia szczegółów.

Następnie po ustaleniu terminu i warunków technicznych należy wystąpić z pismem o udostępnienie sali do Prezesa Sądu Rejonowego  w Olsztynie, na adres: ul.Dąbrowszczaków 44, 10-543 Olsztyn, e-mail:   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Pismo należy przesłać  w terminie 7 dni po dokonaniu telefonicznej rezerwacji. Jeżeli w zakreślonym terminie pismo z instytucji nie wpłynie rezerwacja zostaje anulowana.

Nadto we wniosku kierowanym do Prezesa Sądu należy wskazać adres e-mail do kontaktu.

 

Na podstawie Zarzadzenia Nr A-021-158/18 Prezesa Sądu Okręgowego w  Olsztynie z dnia 30 listopada 2018 r. ustalono, że za organizację wideokonferencji w sprawach kierowanych z podmiotów i organów zewnętrznych z zakresu pionu karnego odpowiada Sąd Okręgowy w Olsztynie, zaś w sprawach z zakresu pionu cywilnego Sąd Rejonowy w Olsztynie.

 

Harmonogram wideokonferencji

..........................................................................................................................................................................


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.
 

Czy chcesz wypełnić ankietę satysfakcji klienta ??.

Tak Nie